Witamy, na stronie KBWCH Warszawa - zbór "Dom Boży"

 

  • English (United Kingdom)
  • Polish (Poland)

Święto namiotów

baner sukkot okmini

Zapraszamy do Jerozolimy na Święto Namiotów 18-25 września 2013 modlitwa i uwielbienie 24h.

Więcej informacji www.swietonamiotow.pl.

Powyżej znajdziesz propozycję świętowania w Warszawie.
 

Mów do synow izraelskich i powiedz im tak: Te są uroczystości świąteczne Pana, w które będziecie zwoływać święte zgromadzenia. Te są moje święta. Kpł 23:2

 

Święto Szałasów będziesz obchodził przez siedem dni, gdy zbierzesz plon ze swego gumna i ze swojej tłoczni. Będziesz się weselił w to swoje święto, ty i twój syn, i twoja córka, i twój sługa, i twoja służebnica, oraz Lewita i obcy przybysz, i sierota, i wdowa, którzy są w twoich bramach; przez siedem dni będziesz świętował na cześć Pana, Boga twego, na miejscu, które Pan wybierze, gdyż błogosławić ci będzie Pan, Bóg twój, we wszystkich twoich plonach i w każdym dziele twoich rąk, i będziesz prawdziwie radosny. Trzy razy w roku zjawi się każdy mężczyzna z pośród was przed Panem, Bogiem twoim, na miejscu, które wybierze: w Święto Przaśników, w Święto Tygodni i w Święto Szałasów, lecz nie zjawi się przed Panem z próżnym rękami.

 

V Moj 16:13-16


 

To właśnie w Izraelu, czytając Zachariasza zrodziło się pragnienie pielgrzymowania na święta Pana. W czasie następnego pobytu w Jerozolimie doświadczyliśmy tego jak Bóg się porusza, było to ponad naturalne nawiedzenie jakiego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. Przez to doświadczenie Bóg zwrócił naszą uwagę na Święto Namiotów.

 

Z trzech najważniejszych świąt, które dał nam Bóg - Święto Namiotów jest świętem, którego warstwa prorocza się jeszcze nie wypełniła, a mówi nam ona o zebraniu ostatniego żniwa – przebudzenia wsród narodów.

 

Ten czas ma być wezwaniem dla narodów do zgromadzenia w Jerozolimie. Chcemy stanąć w jedności przed Panem, przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni święta - oddając Mu hołd i radując się Nim. Będziemy ogłaszać czas żniwa i uwalniać błogosławieństwo dla naszego kraju i dla Izraela, będziemy Go uwielbiać i modlić się, jednocześnie dzieląc się tym, co Bóg robi pośród nas.

 

Chcemy by równolegle w Jerozolimie i Kaliszu, w czasie trwania Święta Namiotów przez 7 dni, 24 godziny na dobę płynęło uwielbienie. Każdy z dwunastu narodów będzie prowadził uwielbienie przez 2 godziny podczas każdej doby w Kaliszu, a poszczególne zespoły Polaków w tym samym czasie będą w 2-godzinnych sesjach uwielbiać Boga w Jerozolimie.

 

 

Kluczowe słowa/tematy, na które w tym czasie chcemy zwracać szczególną uwagę:


 

Uwielbienie – Cel Święta Namiotów
Żniwo - Ogłaszanie i proklamowanie. Prorokowanie. Żniwo czasów ostatecznych.
Radość – Obfitość żniw i radości. (Powtórzonego Prawa 16:13-14)
Słowo Boże - Ogłaszanie i modlenie się Słowem pochodzącym od Boga, danym na ten czas.
Pragnienie - Woda żywa.(Jana 7)
Świętowanie - Gościnność. Radosne bycie razem i świętowanie tego, co nadchodzi.
Jedność - Miejsce Bożej obecności, z której może być uwolnione namaszczenie apostolskie dla całej Europy.
Czytanie tory Słowa Bożego.Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj.

baner sukkot okNa tej stronie stosowane są pliki cookie poprawiające funkcjonalność serwisu oraz dostosowujące go do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.